Històric d'alcaldes i alcaldesses

Llista d'alcaldes i alcaldesses des de les eleccions democràtiques de 1979

Període Alcalde o alcaldessa Partit polític Data de possessió
1979-1983 Joan Casanova Guitart Independent 19/04/1979
1983-1987 Joan Casanova Guitart Independent 28/05/1983
1987-1991 Josep Bober Comprubi CiU 30/06/1978
1991-1995 Josep Bober Camprubi CiU 15/06/1991
1995-1999 Josep Bober Camprubi CiU 17/06/1995
1999-2003 Joan Casanova Guitart PSC 03/07/1999
2003-2007 Joan Casanova Guitart
M. Carme Rosell Espelt
PSC 14/06/2003
2007-2011 M. Carme Rosell Espelt PSC 16/06/2007
2011-2015 Vicenç Linares Clota CiU 11/06/2011
2015-2019 Vicenç Linares Clota CiU 13/06/2015
 Des de 2019  Enric Pla Aramberri ERC 15/06/2019

 

Darrera actualització: 31.10.2021 | 12:50
Darrera actualització: 31.10.2021 | 12:50